JAK ZAŘÍDIT NON TOXIC DOMÁCNOST

Jsem nováček, já nebo moje má dítě ekzém, případně jiné onemocnění kůže nebo imunity

Přejdi do sekce soubory pročti pečlivě soubory

Ekzém (rozcestník ohledně jak se dopátrat příčiny) https://svetnontoxic.org/work/#/ekzem/

Praní (velmi důležité, první krok!!) Informace o non toxic praní https://svetnontoxic.org/work/#/prani/

Konkrétní produkty viz. níž - odkaz na soubor s doporučenými produkty

Probiotika (imunita těla i kůže vychází ze střev, je třeba podpora mikrobiomu) https://www.facebook.com/notes/sv%C4%9Bt-non-toxic/probiotika/455832264750949/

Odkazy na doporučené produkty (netoxické a vyzkoušené produkty) https://www.facebook.com/notes/sv%C4%9Bt-non-toxic/odkazy-na-non-toxic-produkty-a-suroviny-v-%C4%8Dr-uk-a-usa/488091328191709/

Péče o miminka (platí i pro větší děti) https://www.facebook.com/notes/sv%C4%9Bt-non-toxic/p%C3%A9%C4%8De-o-miminka/407377659596410/

2. Máš-li dotaz, zkus si nejdříve projít starší diskuse (na PC je vyhledávání v levém sloupci, na mobilu je typicky ikona lupy nebo nahoře nad úvodním obrázkem je políčko Hledat ve skupině). Zadej klíčové slovo svého dotazu, nezapomeň skloňovat (např. Kvasinka, kvasinku, kašel, kašli, tekuté mýdlo, Lovela, pleny..). V případě, že odpověď nenajdeš v předešlých diskuzích, zadej dotaz formou nového příspěvku.

3. Priorita je zejména změna toho, co je bezprostředně a nejčastěji ve styku s kůží - prádlo = změna pracího prášku na NT, přestože jste prášek neměnili několik měsíců nebo v něm perete dlouhodobě. Jde o soustavné a dlouhodobé narušování imunity a jednoho dne “to praskne”.

kosmetika, mycí prostředky, sprchová kosmetika - styk s kůží = sehnat vhodné doporučené alternativy

čistící a mycí prostředky v domácnosti = styk s kůží, inhalace

u dětí pleny, přestože pod plenou třeba vyrážku nemá, nebo s plenou nikdy problém nebyl

4. Pokud se neorientuješ ve složení, nespoléhej na to, že vše, co výrobce prezentuje jako přírodní, má skutečně zcela bezpečné a nedráždivé složení. Řiď se tedy souborem Odkazy na doporučené produkty. Ty jsou z hlediska složení již naším teamem prověřené a máme s nimi zkušenosti.

5. Firmy jako Klar a Sonett mají ok složení u více produktů na čištění domácnosti. V souboru nejsou z jednoduchého důvodu - je to často roztok kyseliny citrónové, alkoholu a vody (čistič koupelen), což jde jednoduše připravit doma. Je třeba číst složení a vyhledat si produkty zde ve skupině lupou, pokud si nejsi jistá-ý.

6. Vše, co používáš v domácnosti na úklid, nemusí být zdraví prospěšné i tehdy, když používáš rukavice nebo nepřicházíš s daným povrchem bezprostředně do styku. Výpary těchto látek inhaluješ. Prostuduj prosím tedy i soubor úklid. Zbav se umělých parfemací , deo na wc a umělých aromat v bytě.